65-317 Wrocław ul. Sarbinowska 10
+48 504 149 793
sp37online@gmail.com

Zagraj o Polskę

Strona świetlicy SP37

W POLSKICH STROJACH TRADYCYJNYCH

ZABAWY I GRY 

O tym jak wyglądały tradycyjne stroje używane na terenie Polski przeczytacie w innym miejscu naszej strony: http://sp37online.pl/bialo-czerwono/

Tutaj bawimy się! Na początek rozpoznawanie strojów ludowych: https://www.baamboozle.com/game/31917

A teraz zakładamy strój szlachecki i wybieramy w co chcemy zagrać: układanka https://polalech.pl/szlachecki-puzzle.htm

memo https://polalech.pl/szlachecki-memo.htm

wykreślanka https://polalech.pl/szlachecki-wykreslanka.htm

quiz https://polalech.pl/szlachecki-quiz.htm

rymowanka https://polalech.pl/szlachecki-rymowanka.htm

 

W ten sposób możecie bawić się także w polskich strojach ludowych, zajrzyjcie tutaj: https://polalech.pl/gry-edukacyjne.htm#zestawy

 

Krakowiacy, kiedy wychodzą z domu, idą na pole, a nie na dwór. Na mieście jedzą weki i pomadki. W łazienkach mają flizy i szafliki, w kuchni sagany, a w sypialniach nakastliki. Wiedziałeś? Jeśli ułożysz puzzle ze strojem krakowskim dowiesz się jeszcze więcej, ponieważ po każdej zabawie w stroju ludowym, jako nagroda, czeka solidna porcja regionalnych ciekawostek.

Atrakcje Polski

Czy znasz atrakcje turystyczne w Polsce? Wiesz gdzie leżą na mapie Polski?

Rozsypanka literowa. Znajdź polskie miasta

Bystre oko Polaka.

Przetestujmy Waszą spostrzegawczość. Wygląda to na łatwe zadanie, ale to są tylko pozory 🙂 Im dalej tym trudniej… Jak będziesz klikać wytrwale, to na końcu będzie czekała na Ciebie NAGRODA, która spodoba się tym dużym i tym mniejszym 🙂 POWODZENIA!!!

Polska Flaga

Sprawdź ile wiesz na temat Flagi Polski. Tak, tak, jest biało-czerwona, to chyba każdy wie. Ale czy wiesz co się z Nią robi podczas żałoby narodowej, albo gdy należy Ją zniszczyć? Odpowiadając poprawnie na kolejne pytania z puzzli otrzymasz pełny obraz.

Polska, co o niej wiesz?

Połącz ołówkiem (zamieszczonym w prawym, górnym rogu) właściwe elementy. Prawidłowe informacje znajdziesz po każdej udzielonej odpowiedzi. Sprawdź, ile wiesz o symbolach narodowych.