65-317 Wrocław ul. Sarbinowska 10
+48 504 149 793
sp37online@gmail.com

Pogotowie czytelnicze

Strona świetlicy SP37

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Zapraszam wszystkich do pogotowia czytelniczego, gdzie znajdziecie przydatne linki i ciekawe propozycje książek.
Marcelina Szulżycka

60 dni darmowego dostępu do książek on-line!!!

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych baz książek elektronicznych oraz audiobooków.

EMPIK PREMIUM umożliwia darmowy dostęp do aplikacji EMPIK GO przez 60 dni.
Aby uzyskać dostęp, wystarczy wygenerować kod aktywujący usługę Empik Premium na stronie:

https://www.empik.com/czas-w-domu
a następnie postępować według instrukcji.

LEGIMI darmowy dostęp przez 90 dni.

Aby uzyskać dostęp należy posiadać kartę biblioteki miejskiej i postępować według instrukcji znajdującej się na stronie:

https://www.biblioteka.wroc.pl/2708-bezplatny-dostep-do-bazy-legimi
https://www.legimi.pl/mbp_wroclaw/

Bezpłatny dostęp do lektur i innych książek znajdziecie również na stronie:
https://wolnelektury.pl/

Zapraszam do przeczytania polecanych pozycji

26.05.2020 r.

“PRZYGODA MA KOLOR NIEBIESKI”

Jeżeli podobała Wam się ostatnio polecana przeze mnie książka Nie ma nudnych dni, to mam dla Was kolejną propozycję napisaną przez tę samą autorkę. Książka o miłości i przyjaźni, z odrobiną magii, która sprawia, że świat staje się piękniejszy. “Wakacje zaczynają się dla Tibora nietypowo. W nocy pogotowie zabrało do szpitala babcię, która jest jego jedyną opiekunką. W obawie, że znajdzie się w domu dziecka, Tibor zaczyna się ukrywać. Zawsze interesował się życiem zwierząt, więc pierwsze swe kroki kieruje do zoo. Tam pozna nowych przyjaciół, a potem wypadki potoczą się tak, że za sprawą dziedzictwa cygańskich przodków jego życie nabierze nowej barwy.” Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Książka zarówno w formie e-booka jak i audiobooka dostępna jest w aplikacji Legimi.

14.05.2020 r.

“Tajemnice Końskiej Zagrody”

Być może poznaliście już kiedyś wcześniejsze przygody dziewczynek - detektywów, jeśli nie, to nic straconego. Możecie spokojnie zacząć czytać kolejną część, nawet jeżeli nie znacie ich poprzednich historii. Tym razem akcja będzie rozgrywać się w czasie wakacji, w Końskiej Zagrodzie, gdzie nie zabraknie zagadek, które dziewczynki będą chciały rozwiązać. Książka dla miłośników koni, tajemniczych zjawisk i wakacji spędzanych na łonie natury. Życzę Wam wspaniałej lektury! “Kolejne przygody małych detektywek spodobają się z pewnością wszystkim wielbicielom koni. Tym razem bowiem dziewczynki spędzają wakacje w gospodarstwie agroturystycznym, w którym są aż trzy klacze – Sensacja, Kostaryka i Pomarańcza. Wiele dowiedzą się o jeździe konnej i zaprzyjaźnią się z tymi pięknymi zwierzętami. Oczywiście także w Końskiej Zagrodzie nie brakuje tajemniczych zjawisk, więc dziewczynki mogą się wykazać swoimi umiejętnościami detektywistycznymi, wyjaśniając zagadki znikających kwiatków, tajemniczych śladów na furtce czy nieoczekiwanego zniknięcia kota Wędrucjusza.” Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Książka w formie e-booka jest dostępna w aplikacji EMPIK GO.

09.05.2020 r.

kocia kawiarenka

“Kocia kawiarenka”

W tym tygodniu polecam książkę, która urzeknie wszystkich miłośników kotów. “Isla Palmer jest kompletnie zwariowana na punkcie kotów – zwariowana TOTALNIE, ale jej mama, która jest weterynarzem, nie zgadza się na to, by miały w domu swojego zwierzaka. Jest to ostatnie, co chciałaby zobaczyć w domu po powrocie z pracy… Co wymyśli Isla, aby spełnić swoje marzenie i czy zdoła przekonać mamę? Kto jej w tym pomoże?” Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Książka w formie e-booka jest dostępna w aplikacji EMPIK GO.

30.04.2020 r.

“Wszystko zaczyna się od marzeń”

Usiądźcie wygodnie w fotelach i spędźcie niezwykły czas w towarzystwie dwójki małych przyjaciół, których życie jest pełne niezwykłych przygód. Jeżeli uważacie, że wszystko zaczyna się od marzeń i wystarczy w nie tylko uwierzyć, a na pewno się spełnią, to ta książka jest właśnie dla Was! “Asia i Maciek są przyjaciółmi. Razem pakują się w tarapaty, i razem ratują się z opresji. Zawsze są za sobą, czy to trzeba przejść przez ciemny tunel, czy obłaskawić leśnego diabełka, czy postawić się niemiłej koleżance z klasy. Są odważni, pomysłowi i prawie zawsze dobrzy! To wcale nie takie trudne, bo co dwie głowy (i dwa serca), to nie jedna!” Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Książkę znajdziecie w aplikacji LEGIMI.

23.04.2020 r.

“Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek”

Bardzo często zaglądaliście w ostatnim czasie do biblioteki w poszukiwaniu książek z wątkami detektywistycznymi, dlatego mam nadzieję, że doskonale odnajdziecie się w świecie Zosi, Frania i ich wyjątkowej towarzyszki zabaw - wiewiórki Julii. Za tydzień jak zwykle będzie na Was czekać quiz kahoot, do usłyszenia! “Dwójka sąsiadów, sześcioletnia Zosia i siedmioletni Franio mają niezwykłą przyjaciółkę – to ruda jak marchewka wiewiórka Julia, która obdarzona jest magicznymi mocami. Wystarczy zastukać trzy razy specjalnym orzeszkiem, a Julia w te pędy pojawia się w pokoju dziewczynki. Właśnie wtedy zaczynają się pasjonujące przygody… Zosia, Franio i wiewiórka Julia odwiedzają tajemniczy świat widzimisiów, walczą z gangiem kun, stawiają czoła srogiemu dozorcy i jego przebiegłemu kotu Daktylowi. Tak. Zdecydowanie, tę trójkę przyjaciół śmiało można nazwać małymi detektywami. Na szlaku wyjątkowych zagadek nie są jednak sami. Czasem z pomocą przychodzi dobra czarownica Leokadia Masełko i jej szczurek Serek. Mali detektywi wchodzą do świata bajek, odnajdują tajemne portale, szukają moli książkowych, latają, przeżywając przy tym niezapomniane chwile. Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek to zbiór dwunastu pełnych zwrotów akcji, wciągających historii ze szczyptą magii i detektywistycznego zacięcia. Każda z nich nie tylko bawi, lecz także pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, lojalność i dobre serce.” Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Książka jest dostępna w formie ebooka i audiobooka w aplikacji EMPIK GO.

16.04.2020 r.

“Nie ma nudnych dni”

W tym tygodniu polecam Wam niezwykle zabawną książkę Renaty Piątkowskiej. Ostrzegam jednak, że może być Wam ciężko się od niej oderwać, dlatego zarezerwujcie sobie trochę wolnego czasu na spędzenie go w towarzystwie Maćka i jego przyjaciół. W darmowej aplikacji EMPIK GO książka jest dostępna w formie ebooka oraz audiobooka, rewelacyjnie czytanego przez Artura Barcisia. Zachęcam Was do czytania (słuchania), a w przyszłym tygodniu do rozwiązania quizu kahoot. Opis wydawcy: “Mogłoby się wydawać, że życie ucznia trzeciej klasy poza porą wakacji nie jest specjalnie ekscytujące. A tymczasem Maćkowi każdy dzień przynosi nowe przygody. Niewątpliwie przyczynia się do tego jego kilkuletnia siostra. Oliwka, która potrafi czasami naprawdę skomplikować życie trzecioklasisty, ale też koledzy i czarnowłosa Matylda, która tak się różni od innych dziewczyn. Jeśli nawet dzień zaczyna się szaro i zwyczajnie, nigdy nie jest nudny. Pogodne i dowcipne opowiadania o przygodach Maćka także Wam nie pozwolą się nudzić!”

08.04.2020 r.

"Wskazówki"

“Gdyby tylko Maks nie poszedł na wagary… Gdyby tylko nie wpadł na tę tajemniczą kobietę... Gdyby tylko nie pomylił swojego plecaka z jej plecakiem... Przed Maksem najbardziej pechowy i najdłuższy dzień w życiu, a to wszystko za sprawą tajemniczej Milady i magicznego zegarka pradziadka. Wskazówki to pełna zwrotów akcji, szalona i niezwykła przygoda Maksa. Porywająca historia i nietypowa zagadka do rozwiązania wciągnie każdego!” Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Tym razem powieść dla nieco starszych czytelników, chociaż młodsi mogą zachęcić rodziców do wspólnego czytania. Jestem pewna, że przygody Maksa zainteresują czytelnika w każdym wieku. Za tydzień będzie czekać na Was kolejny quiz kahoot, dlatego czytajcie uważnie. Do usłyszenia! Książkę można znaleźć w aplikacji w EMPIK GO. Na stronie: https://www.empik.com/czas-w-domu

01.04.2020 r.

"Psierociniec"

“W Psierocińcu mieszkają samotne psy. Ich oczy są smutne, a ogony merdają bardzo rzadko. Jednak zwierzęta wierzą w to, że w końcu pokocha je jakiś człowiek. Rudy kundelek Remik postanawia spełnić psie marzenia układając zaczarowane wiersze. Czy uda mu się znaleźć domy dla czworonożnych przyjaciół? A kto spełni marzenie Remika? Jest podobny do jamnika na wysokich obcasach. Ma rudą, lisiczną sierść i oczy w kolorze bursztynu. Kocha ludzi... O Remiku chciałoby się jeszcze powiedzieć, że to pies z duszą, bo jest przecież psem poetą! Kiedy trafia do Psierocińca, schroniska dla zwierząt, nie traci humoru, ani weny. Na dodatek okazuje się, że jego wiersze są zaczarowane - mają wpływ na poprawę losu mieszkańców schroniska. Kolejne zwierzęta znajdują swoje domy, a Remik... O tym najlepiej opowie Wam autorka i ta historia. Remik, jeden z bohaterów tej książki, to pies, który istnieje naprawdę. Został zabrany ze schroniska dla zwierząt w Gaju. Nazwa Psierociniec, którą wymyśliłam jako tytuł książki, spodobała się właścicielce ośrodka terapeutycznego dla psów w Zbiersku pod Kaliszem i tak powstał prawdziwy Psierociniec. A Remik stał się członkiem mojej rodziny. Od tamtej pory jesteśmy nierozłączni, Remik pies-poeta i ja, człowiek-poetka.” I uwaga - mamy dla Was zadanie. Stwórzcie portret głównego bohatera dowolną techniką - liczymy na Waszą kreatywność! Zdjęcia swoich prac prześlijcie na adres: sp37online@gmail.com, a my opublikujemy je w naszej świetlicowej galerii. Książkę można znaleźć w aplikacji w EMPIK GO. Na stronie: https://www.empik.com/czas-w-domu

25.03.2020 r.

"Serce na sznurku"

“Mała foczka traci mamę i musi sama zmierzyć się z nieznanym, groźnym światem. Trafia do domu niedźwiedzia polarnego o imieniu Ksawery, nie mając pojęcia, że niedźwiedzie to najwięksi wrogowie fok. Do czasu... Rozgrywające się wśród arktycznych śniegów i lodów przygody foczki i Ksawerego to wzruszająca, ale też dowcipna opowieść o samodzielności, odwadze, tolerancji i nieoczekiwanej przyjaźni. To opowieść o świecie, w którym wszystko zdarzyć się może, nawet jeśli kochają, szanują i przyjaźnią się w nim wyłącznie zwierzęta…”
Czytajcie uważnie, bo już za tydzień będziecie mieli okazję się sprawdzić w quizie ze znajomości tej pięknej książki.
Książka można znaleźć w aplikacji w EMPIK GO. Na stronie:
https://www.empik.com/czas-w-domu