3B Edyta Kucharska

19-23

W tym tygodniu przedział zajęć naszej cudownej grupy był imponujący. Od budowania bazy lotniskowej wraz z migami oraz pasażerskim samolotami oraz konstrukcji nowych kierownic do formuły 1, do kącika gier fan klubu „Uno”. Bardzo często odbywał się również konkurs kalamburów – ostatni hit zajęć świetlicowych, zabawa wspaniale stymulująca pamięć, ruch oraz skojarzenia. Świetnie też integrująca zespół.

Jeśli chodzi o plastykę, dzieci wciągnął niesamowicie projekt makiety lasu. Praca plastyczna, w której wykorzystaliśmy zarówno dary natury takie jak liście, kamienie, patyki, oraz materiały wtórne. Samodzielność i wyobraźnia dzieci była imponująca.

Jak zawsze wielką popularnością cieszyła się zabawa w „koty” oraz w „dom?.

Jeśli chodzi o zajęcia w tym tygodniu poznaliśmy znaczenie słowa demokracja zarówno teoretycznie jak i w praktyce organizując głosowanie w formie starożytnej- białe i czarne kamienie (białe na tak czarne na nie).

Wybieraliśmy również nazwę dla naszej grupy, w ramach ogólnej nazwy świetlicy: „ Dziuplaki”. Jesteśmy już prawie przy finale, na 90% będzie to nazwa: „Wiewióraki” (i nie ma tu mowy o literówce).