1A Katarzyna Cichosz

02-06

W minionym tygodniu dużo czasu w naszej świetlicy poświęciliśmy na tematy związane z Wrocławiem (zabytki, atrakcje turystyczne, symbole i legendy). Wspólnie stworzyliśmy pracę plastyczną „Kochamy nasze miasto krasnali”. W związku z obchodzonym 5 listopada Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek wykonaliśmy kolorowe stroje z papieru. W tym dniu było wiele tematycznych zagadek, rebusów i kalamburów. Podobnie jak w bajce musieliśmy oddzielać kaszę od grochu i zasnęliśmy po ugryzieniu „zatrutego jabłka”. Dzieci wiele czasu spędziły również na ruchowych zabawach integracyjnych, ciekawych pracach plastycznych oraz ulubionych szczególnie przez chłopców zabawach klockami, autami i żołnierzykami.

26-30

W ostatnim tygodniu w świetlicy klasa 1a wiele czasu spędziła na integracyjnych zabawach ruchowych a także ucząc się ciekawych układów tanecznych przy muzyce. Wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne w ramach międzynarodowego projektu „Kreatywne prace plastyczne”. Codziennie również doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne. Dzieci bardzo chętnie spędzały czas na grze w piłkę, skakaniu na skakance oraz zabawie na huśtawkach.

19-23

W ostatnim czasie działo się w naszej świetlicy wiele interesujących rzeczy. Wspólnie tworzyliśmy grupową makietę lasu w ramach świetlicowego projektu „Dziuplaki”. Wykonywaliśmy przepiękne figurki z kasztanów, żołędzi oraz jarzębiny, które ozdobiły nasz świetlicowy kącik przyrodniczy. Wspólnie zbieraliśmy kolorowe, jesienne  liście i razem stworzyliśmy pracę plastyczną pt. „Pani Jesień”. Wykonaliśmy także świetlicową „Spiżarnię pełną smakołyków”  oraz wiele innych prac plastycznych o tematyce jesiennej.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach ruchowych w sali świetlicowej, bawiły się na placu zabaw a także  doskonaliły grę w „Dwa ognie” na boisku szkolnym. Muszę również  przyznać, że klasa 1a staje się ŚWIETLICOWYM MISTRZEM w układaniu  budowli z klocków !!!

Wystawa świetlicowa „Nasi milusińscy”

Do tradycji naszej świetlicy należy organizowanie różnego rodzaju wystaw tematycznych i okolicznościowych. W dniach 13- 23 października na korytarzu szkolnym (obok sali 109) będzie zaprezentowana wystawa prac plastycznych pt. „Nasi milusińscy”. Dzieci w ramach zajęć świetlicowych wykonały piękne i bardzo pracochłonne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali różnego rodzaju materiały  plastyczne  oraz dekoracyjne tj. papier kolorowy, guziki, rolki, włóczki, piórka itp. Prace zgromadzone na wystawie są bardzo różnorodne i wykonane wieloma technikami. Zorganizowanie wystawy pozwoliło zachęcić dzieci do rozwijania własnej inwencji twórczej i pomysłowości, a  przy okazji była to ciekawą formą aktywnego i  pożytecznego spędzania wolnego czasu. Wszystkim autorom prac jak i  nauczycielom, pod kierunkiem których  zostały one wykonane serdecznie  gratulujemy.

Organizator wystawy:
Katarzyna Cichosz
Nauczyciel świetlicy kl.1a

Zasady bezpiecznego zachowania się ...

Czas spędzony w świetlicy szkolnej, to dla dzieci z klasy 1a chwile radości, uśmiechu i zdobywania nowych  doświadczeń w kontaktach rówieśniczych. W minionym czasie na zajęciach świetlicowych utrwalaliśmy zasady bezpiecznego zachowania w szkole  i  na drodze. Poruszaliśmy tematy dotyczące obowiązków opieki nad zwierzętami a także otaczającej nas jesieni. W wolnym czasie chętnie budowaliśmy z klocków oraz wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne na świetlicową wystawę pt.  „ Nasi milusińscy”.