Zapraszamy na filmy

Pobierz bilet i usiądź wygodnie w fotelu. Znaleźliśmy da ciebie największego aktora,
pierwszą gwiazdę kina:

przed Wami Planeta Ziemia.

Ziemia to nasz dom. Innego nie mamy. Wspólny dom, nie jesteśmy w nim sami. Zwierzęta, rośliny, woda, powietrze – razem tworzymy ten świat. Szanujmy go i dbajmy o niego.

Odtwórz wideo

„Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie” (Arystoteles).

Ziemia to niezwykły i bezcenny dar natury.

„Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba – odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy” (przysłowie indiańskie).

Bajka edukacyjna o Ekomalińskich- ekologiczna Ziemia.

Zanieczyszczenie rzek. Wideo edukacyjne:

„Ulewa jest mą siostrą, strumień bratem, a każde z żywych stworzeń to mój druh. Jesteśmy połączonym z sobą światem, a natura ten krąg życia wprawia w ruch.” (utwór Kolorowy wiatr z filmu Pocahontas)

(„Pocahontas” amerykański film animowany z 1995 roku; reżyseria: Mike Gabriel, Eric Goldberg)

Córka wodza Indian uczy przybysza z obcego świata, spoza oceanu, wsłuchiwania się w głos serca i natury.

Czyste, jasne, bez żadnych parków, a już na pewno bez dzikiej zwierzyny – takie ma być miasto wg planów nowego burmistrza… I wtedy, w baśniowej scenerii przeznaczonego do likwidacji ogrodu botanicznego pojawia się błękitny tygrys. Prawdziwy! Ale przecież błękitne tygrysy nie istnieją! Sam zobacz:

Odtwórz wideo

„Błękitny tygrys” czesko-słowacki film fabularny z 2012 roku; reżyseria: Petr Oukropec, Bohdan Sláma)

Opowieść o odwadze, nadziei i nie tylko dziecięcych marzeniach. Kino dla całej rodziny.

Poznaj swoje miejsce w wielkim kręgu życia. Tego filmu chyba nie trzeba reklamować. Obejrzyjmy to jeszcze raz, i kolejny raz, i znowu…

(„Król Lew„ amerykański film przygodowy z 2019 roku; reżyseria: Jon Favreau)

Dla przypomnienia, tutaj wszystko się zaczęło:

(„Król Lew„ amerykański film animowany z 1994 roku; reżyseria: Rob Minkoff / Roger Allers)

W kontakcie z Naturą-dla dzieci:

„Każde drzewo, to okruch wieczności.” (Wiesław Myśliwski)

(„Sekretne życie drzew” polski film przyrodniczy z 2014 roku; reżyseria: Artur Homan)