65-317 Wrocław ul. Sarbinowska 10
+48 504 149 793
sp37online@gmail.com

Dzień Pluszowego Misia

Strona świetlicy SP37

Dzień Pluszowego Misia

HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Ale prezydent sprzeciwił się temu ratując tym samym życie maleństwu. Świadkiem tego wydarzenia był pewien pan – Clifford Berryman. On to właśnie uwiecznił całe zdarzenie na rysunku. Rysunek opublikowała gazeta. Pewnego dnia zapewne przy porannej kawie przeczytał tą historię Morris Michton – właściciel sklepu z zabawkami. Nie zwlekając ani chwili wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Za zgodą prezydenta pierwszy pluszowy miś dostał swoje imię – Teddy (od imienia prezydenta: Theodore’a).

Teddy ma nawet swój dzień:
25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia na naszej świetlicowej stronie czeka na Was wiele atrakcji.

Na rozgrzewkę kliknijcie w przygotowaną dla Was prezentację. Posłuchaj opowiadania o Dniu Misia i rozwiąż Quiz. Jaka będzie nagroda? =)

Dobrze się bawiliście? Jak tak, to teraz pomóż Kubusiowi Puchatkowi znaleźć prezent urodzinowy.

Wykonaj 4 misje i zapamiętaj cyfry do kodu kłódki. Wpisz go, aby otworzyć skrzynię z prezentami. Ciekawe co w niej znajdziesz … ?

Jeżeli po tym wszystkim czujesz niedosyt poniżej znajdziesz do pobrania karty pracy. Koloruj, wycinaj, koduj, maluj. Dobrej zabawy !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *